Murata GRJ21AR72E102KWJ1D
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% SMD 0805 125C Paper T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet221 페이지15년 전
TME
Ciiva
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.44%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,788
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-08-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 250 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C Automotive T/R
KYOCERA AVX08052C102KAT2A
200V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C102KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 1000pF X7R 0805 10%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 1000pF X7R 0805 10% AEC-Q200
Yageo GroupC0805C102K2RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 1000pF X7R 0805 10%
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 2012M/0805
CAP, MONOLITHIC CERAMIC MEDIUM VOLTAGE, SOFT TERMINATION TYPE GRJ SERIES
MLCC - 0805 250V X7R 1000pF 10% Flex
Cap, Mlc, 1000Pf, X7R, 250V, 0805; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):250V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Grj Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRJ21AR72E102KWJ1D