Murata GJM0335C1H5R1BB01D
50V 5.1pF null 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
데이터시트 및 문서
Geoflip
Datasheet2 페이지5년 전
3개월간의 트렌드:
-31.84%
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
Authorized Distributors
6
Capacitance
5.1 pF
5.1 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Introduction Date2017-02-16
설명
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0201 / 5.1 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 1.9608% +Tol, 1.9608% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000051uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP, 5.1PF, 50V, MLCC, 0201; Capacitance: 5.1pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GJM Series; Operating Tempe