Multicomp MCTF0603ATX3301
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3300ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
element14
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,620
Authorized Distributors
1
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.05 %
0.05 %
Power Rating
100 mW
62.5 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Res, Thin Film, 3K3, 0.05%, 0.1W, 0603; Resistance:3.3Kohm; Resistance Tolerance:± 0.05%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCTF0603ATX3301