Multicomp MCRH100V335M5X11
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF
IHS
Datasheet7 페이지22년 전
Farnell
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-29.73%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,456
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
27 mA
40 mA
40 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-05-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECA-1HM3R3I
Cap Aluminum 3.3uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 35mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-1HM3R3B
Panasonic ECA1HM3R3B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NIC ComponentsNRGB3R3M50V5X11F
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 95.5 Ohm 70mA 10000h 105C Bulk
설명
Cap Aluminum 3.3uF 100V ±20% Cylindrical Can 2mm 29mA 2000 hr 105°C
Avnet Japan
CAP, 3.3µF, 100V, 20%; Capacitance:3.3µF; Voltage Rating:100V; Product Range:MCRH Series; Capacitance Tolerance:± Capacitor Terminals:Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor 3.3Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:3.3Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Series Name:Mcrh; Product Diameter:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCRH100V335M5X11