Multicomp MCMT21N2R2C500CT
Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G ±0.25pF SMD 0805 125°C T/R
IHS
Datasheet26 페이지11년 전
3개월간의 트렌드:
-0.51%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,569
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 pF
2.2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
Height
780 µm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 11.36% +Tol, 11.36% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000022uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, Mcca Series, 2.2 Pf, 0.25Pf, C0G/Np0, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMT21N2R2C500CT
2.2pF ¡À0.25pF C0G(NP0) 50V 0805 2mm*1.25mm