Multicomp MCMR04X9100FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 910 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet7 페이지8년 전
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Ceramic
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-07910RL
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F910R
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity2-1676480-2
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupRC0402FR-07820RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F820R
Res Thick Film 0402 820 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 910ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 910 Ohm, 62.5 Mw, 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X9100FTL
RES, 910R, 1%, 0.0625W, 0402; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 910ohm; Product Range: MCMR04 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tolerance: ±