Multicomp MCMR04X7501FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 7.5k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet7 페이지8년 전
3개월간의 트렌드:
-50.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
89,600
Authorized Distributors
3
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Ceramic
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-077K5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 7.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F7K5
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-077K5L
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 7.5 Kohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X7501FTL
RES, 7K5, 1%, 0.0625W, 0402; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 7.5kohm; Product Range: MCMR04 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tolerance: ±