Multicomp MC0805F105Z250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 80% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet2 페이지17년 전
element14 APAC
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-72.75%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,840
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
Y5V
Y5V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
-20 %
80 %
80 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC0805C105Z3VACTU
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 25 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, C Series