Multicomp MC0201L6F4531SE
Res General Purpose Thick Film 0201 4.53k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Production
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
NewarkMC0201L6F4531SE010KCut Tape
FarnellMC0201L6F4531SE010Cut Tape
9h
데이터시트 및 문서
Farnell
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
4.53 kΩ
4.53 kΩ
4.53 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-1GEF4531C
Res Thick Film 0201 4.53K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF4531C
Res Thick Film 0201 4.53K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 4.53kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-074K7L
Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF4641C
Res Thick Film 0201 4.64K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 4530ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0201
RES, 4K53, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 4.53kohm; Product Range: MC 1% Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tol
Res, Thick Film, 4K53, 1%, 0.05W, 0201; Rango De Producto:Serie Mc; Resistencia:4.53Kohm; Potencia Nominal:50Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:25V; Tipo De Resistencia:0201 [0603 Metric]; Núm. De Contactos:2 |Multicomp MC0201L6F4531SE