MCC SMAJ90CA-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 90V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet4 페이지19년 전
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
105.5 V
10.55 V
10.55 V
Clamping Voltage
146 V
15.4 V
15.4 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
2.7 A
26 A
26 A
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
LittelfuseP4KE11CA
Transient Suppressor Diode, single, bidirectional,9.4V V(Rwm),do-41 |Littelfuse P4KE11CA
LittelfuseP4SMA11CA
P4SMA Series - 400W Surface Mount Transient Voltage (TVS) Diode, 9.4V, DO-214AC, RoHS
BournsSMAJ10CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 10V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
LittelfuseSMAJ11CA
22A 400W 18.2V 12.2V Bidirectional 11V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diodes Inc.SMAJ10CA-13-F
SMAJ Series 400 W 10 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ11CA-13-F
Tvs Diode, 400W, 11V, Bidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ11CA-13-F
설명
TVS-DIODE, 1W, 146V, BI-DIRECTIONAL, DO-214AC
400W 1Ã×A 2.7A 146V 100V 90V 111V Bi-Directional SMA(DO-214AC) TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 90V 400W 2-Pin SMA T/R
TVS-DIODE, 1W, 146V, Bidirectional, DO-2; TVS-DIODE, 1W, 146V, Bidirectional, DO-214AC; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:90V; Breakdown Voltage Range:100V to 111V; Clamping Voltage Vc Max:146V; Peak Pulse Current Ippm:2.7A; Diode Case Style:DO-214AC