Littelfuse SMDJ16CA
Tvs Diodes & Esd Suppressors; SMDJ16CA; Littelfuse; 16 V; 26 V; 17.8 V; 18.75 V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지5년 전
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Littelfuse SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.19%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
공급망
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ18CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ18CA
SMDJ Series 18 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ20CA
Tvs 3Kw 20V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ20CA
LittelfuseSMDJ17CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 17V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 20V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
설명
115.4A 3kW 26V 17.8V Bidirectional 16V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
DIODE, TVS, 16V, 3000W, 5%, BID, SMC; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:16V; Breakdown Voltage Range:17.8V to 19.7V; Clamping Voltage Vc Max:26V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:115.4A; Diode Case Style:DO-214AB; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3kW; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Pd:3kW