Littelfuse P4KE20A-B
P4KE Series - 400W Axial Leaded Transient Voltage Supressors, DO-204AL, RoHS
데이터시트 및 문서
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.46%
대체 부품
이 부품
대체 부품
Price @ 1000
Stock
17,339
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
20 V
20 V
Clamping Voltage
27.7 V
27.7 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
Peak Pulse Current
14.8 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2005-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ16A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMAJ16A; 26 V; 15.3 A; 16 V; 17.8 V - 19.7 V
Diode TVS Single Uni-Dir 17.1V 400W 2-Pin DO-213AB T/R
BournsSMAJ18A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20V 13.7A 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ17A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
LittelfuseSMAJ18A
SMAJ Series 29.2 V 0.4 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
LittelfuseSMAJ22A
SMAJ Series 35.5 V 0.4 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
설명
Littelfuse SCT
Tvs Diode Axial Lead - Bulk/ Bulk |Littelfuse P4KE20A-B
TVS Diode Single Uni-Dir 17.1V 400W 2-Pin DO-41 Bulk
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 17.1V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-204AL
TVS DIODE 17.1VWM 27.7V DO204AL