Littelfuse 032501.6HXP
Electric Fuse, Time Lag Blow, 1.6A, 250VAC, 250VDC, 100A (IR), Through Hole, 3AB
IHS
Datasheet5 페이지9년 전
Littelfuse SCT
Sager Electronics
Fuses Unlimited
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
20,814
Authorized Distributors
6
Current Rating
1.6 A
1.6 A
1.6 A
Voltage Rating (AC)
250 V
250 V
250 V
Voltage Rating (DC)
250 V
125 V
125 V
Mount
Through Hole
Through Hole
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Schurter0034.6618
Mst 250, 2 A, 250 Vac, Time-Lag T, Non-Resettable Fuse, Subminiature Fuse Rohs Compliant: Yes
Littelfuse0230002.HXP
Cartridge Fuse, Time Delay, 2A, 250V Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 0230002.HXP
Schurter0034.6718
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2A 250V Radial 8.5 X 8.5mm Thermoplastic
Littelfuse0224002.HXP
Fuse Subminiature Fast Acting 2A 250V Axial 5 X 15mm Glass Bulk CE/CSA/PSE/UL
Littelfuse0224002.MXP
설명
325 Series - 3AB Axial Leaded Slo-Blo Ceramic Body Fuses, 1.6 A, 250 VAC, TH, RoHS
Littelfuse SCT
FUSE CERM 1.6A 250VAC 125VDC 3AB
FUSE 250V SB PT 3AB Pb-FREE 1.6A
Cartridge Fuse, Slow Blow, 1.6A, 250V; Fuse Size Imperial:1/4" X 1-1/4"; Fuse Current:1.6A; Voltage Rating Vac:250V; Fuse Size Metric:6.3Mm X 32Mm; Blow Characteristic:Slow Blow; Product Range:Slo-Blo 325 Series; Diameter:6.985Mm Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 032501.6HXP