KYOCERA AVX TAP226K016DTW
TAP Series 22uF ±10 % 16 V Radial Solid Resin Dipped Tantalum Capacitor
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Newark
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
9,176
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.8 µA
2.8 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %