KYOCERA AVX TAP106K035SRS
Cap Tant Solid 10uF 35V 10% (6 X 10mm) Radial 2.5mm 2 Ohm 125°C Ammo Pack
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Future Electronics
_legacy Avnet
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
36,575
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.8 µA
2.8 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %