KYOCERA AVX SR211C682KAR
Multilayer Ceramic Capacitor, Skycap Sr Series, 6800 Pf, - 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet8 페이지4년 전
Datasheet14 페이지14년 전
Datasheet8 페이지17년 전
Datasheet8 페이지18년 전
element14 APAC
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.13%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,330
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount, Through Hole
Through Hole
Case/Package
1210
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm