KYOCERA AVX 08051C103K4T2A
100V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Upverter
TME
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.99%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 10% X7R 100V 0805 Paper T/R
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 / 10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor 10nF, 100VDC, 0805, ±10 %
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, 0805
0805 10 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125¡ãC Automotive T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 10000pF ±10% X7R
Ceramic Capacitors; 08051C103K4T2A; AVX; 0805; 10 nF; 100 V; X7R
CAP, 0.01µF, 100V, 10%, X7R, 0805, REEL
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 10nF ±10% 100V X7R