KYOCERA AVX 02013C472KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0201
Upverter
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
Cap Ceramic 0.0047uF 25V X7R 10% 0201 T/R
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 0.0047muF
CAPACITOR, 4700PF, X7R, 25V, 0201;
4.7nF ¡À10% X7R 25V 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm