Kycon KUSBX-BS1N-W30
Usb Connectors B Type Receptacle Wh Ite 30U Gold
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지12년 전
Sager Electronics
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+597%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
9,618
Authorized Distributors
4
Connector Type
Receptacle, USB
Receptacle, USB
Gender
Female
Female
Number of Ports
1
Number of Contacts
4
Termination
Through Hole
Solder
Solder
Orientation
Right Angle
Right Angle
Current Rating
1 A
1 A
1 A
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2005-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
USB Connectors A TYPE RECEPTACLE WH ITE 30u GOLD
USB Connector, USB Type A, USB 2.0, Receptacle, 4 Ways, Through Hole Mount, Right Angle
USB-A (USB TYPE-A) USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle
Amphenol Communications SolutionsUE27BC5413H
USB Connector, 4 Contact(s), Female, Right Angle, Solder Terminal, Locking, Receptacle
USB Connector, Female, Right Angle, Surface Mount Terminal
설명
USB B-TYPE RECEPTACLE WHITE INSUL 30u
CONN RCPT USB2.0 TYPEB 4POS R/A
30V(AC) USB-B (USB TYPE-B) 1 4