KOA Speer WK73S2H2TTE1R00F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+226%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
16,212
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1020
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-16
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
설명
Res, 1R, 1%, 2W, 1020 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73S2H2TTE1R00F
High Power Wide Terminal Flat Chip Resistor
1% ¡À100ppm/¡æ 1¦¸ 2W 1020,2550 2.5mm*5mm*600¦Ìm