KOA Speer WK73R2JTTE272J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Datasheet2 페이지3년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,432
Authorized Distributors
2
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2512JK-072K7L
Res Thick Film 2512 2.7K Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010JK-072K7L
Res Thick Film 2010 2.7K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1218 2.7K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2700ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ2K7
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.7 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR WK73R 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 2.7kOhm ±100ppm/C
Res, 2K7, 5%, 1W, 1218 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73R2JTTE272J
RES 2.7K OHM 5% 1W 1812
RES, 2K7, 5%, 1W, 1218;