KOA Speer WK73R2JTTE1001F
1 kOhms 1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Farnell
KOA Speer SCT
Future Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
14,487
Authorized Distributors
1
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-12SF1001U
Res Thick Film 2010 1K Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2512FK-071KL
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010FK-071KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Res, 1K, 1%, 1W, 1218 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73R2JTTE1001F