KOA Speer SG73S1JTTD1503F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 150000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
3개월간의 트렌드:
-17.35%
Stock
27,976
Authorized Distributors
4
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJPA3F1503V
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0603F150K
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJPA3F1603V
Res Thick Film 0603 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 162K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 160000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
설명
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR SG73S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 150kOhm ±100ppm/C
150K¦¸ ¡À1% 200mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm
RESISTOR, SURGE, 150K, 1%, 0603; Power Rating:0.125W; Resistance:150kohm; Tolerance, Resistance:1%; Series:SG73; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Case Style:0603; External Length / Height:1.6mm; External Depth:0.45mm; Termination Type:SMD; Voltage, Overload:100V; Width, External:0.8mm