KOA Speer SG73P1JTTD6802F
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Farnell
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
17,348
Authorized Distributors
6
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
PanasonicERJPA3F6802V
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F68K
Res High Power Thick Film 0603 68k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJPA3F6202V
Res Thick Film 0603 62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 63.4k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 68000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR SG73P 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.333W 1/3W 68kOhm ±100ppm/C
RES, 68K, 1%, 0.125W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 68kohm; Product Range: SG73P Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tole
RESISTOR, SURGE, 68K OHM 1% 0603; Power Rating:0.125W; Resistance:68kohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:SG73P; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:50V; Temperature ;RoHS Compliant: Yes