KOA Speer SG73P1JTTD4700F
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-75.39%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
PanasonicERJPA3F4700V
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP2176177-7
Res High Power Thick Film 0603 470 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F4300V
Res Thick Film 0603 430 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 510 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
333.333mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 499Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 470ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR SG73P 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.333W 1/3W 470Ohm ±100ppm/C
Res, 470R, 1%, 0.2W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73P1JTTD4700F
Resistor, 470R, 0.2W, THICK FILM, 0603;