KOA Speer RN73H1ETTP2151B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2150ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+169%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,327
Authorized Distributors
5
Resistance
2.15 kΩ
2.15 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
설명
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.15kOhm 0.063W 1/16W
2.15 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q
2.15K¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm