KOA Speer RK73H1JTTD9762F
Res Thick Film 0603 97.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Farnell
3개월간의 트렌드:
-1.70%
Resistance
97.6 kΩ
97.6 kΩ
97.6 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0797K6L
Res Thick Film 0603 97.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0797K6L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 97.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-07100KL
Yageo RC0603FR-07100KL resistor 100k ohm 0603 1% thick film surface mount
TE ConnectivityCRG0603F100K
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 91K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 90900ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
설명
Resistor Thick Film 0603 97.6K Ohm 1% 0.1W (1/10W) ±100ppm/C Molded Surface Mount Automotive Punched Paper
RK73H 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 97.6kOhms 0.1W 1/10W
FLAT CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Thick Film/metal Glaze, 0.1W, 97600ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 97K6, 1%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD9762F