KOA Speer RK73H1JTTD6192F
Res Thick Film 0603 61.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Farnell
Arrow Electronics
3개월간의 트렌드:
-1.57%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
61.9 kΩ
61.9 kΩ
61.9 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0761K9L
Res Thick Film 0603 61.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0761K9L
Yageo GroupRC0603FR-0756KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F68K
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0603 68k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
SMD Chip Resistor, 61.9 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
설명
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 61.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 61.9kOhms 0.1W 1/10W
Res, 61K9, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD6192F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 61900ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, SMT, 0603, 61.9K Ohm ,+/-1%, +/- 100ppm, Thk<CA