KOA Speer RK73H1JTTD4221F
Res Thick Film 0603 4.22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Upverter
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-10.09%
Resistance
4.22 kΩ
4.22 kΩ
4.22 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-074K22L
4.22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Yageo GroupAC0603FR-074K22L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 4.22kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-073K9L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 3.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4220ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, SMT, 0603, 4.22K Ohm ,+/-1%, +/- 100ppm, Thk<CA
0603 (1608Metric) 0603 RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 4.22kOhms ±100ppm/C
RES 4.22K OHM 1% 1/10W 0603 / 4.22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RESISTOR, 4K22, 75V, 0.1W, THICK FILM ROHS COMPLIANT: YES