KOA Speer RK73H1JTTD2704F
Res Thick Film 0603 2.7M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Upverter
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.49%
Stock
78,484
Resistance
2.7 MΩ
2.7 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2002-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-072M7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 2.7MOhm 1% Paper T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 2.7MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-072M7L
Res Thick Film 0603 2.7M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-072M43L
Res Thick Film 0603 2.43M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 2.8M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 2.61M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.7e+06ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
KOA SPEER ELECTRONICS RK73H1JTTD2704F SMD Chip Resistor, Thick Film, 2.7 Mohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW,1%, RK73H Series
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2.7MOhm ±200ppm/C
Res, 2M7, 1%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD2704F
SMD Resistor 0603 2.7MΩ ±1% 1/10W ±200ppm/℃
RES, 2M7, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 2.7Mohm; Product Range: RK73H Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toler