KOA Speer RK73B3ATTE1R0J
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Future Electronics
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-59.44%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
23,532
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity1-1622820-8
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-071RL
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W 200ppm/C Molded SMD Blister T/R
Yageo GroupAC2512JK-071RL
Yageo GroupSR2512JK-071RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 1Ohm 5% Emboss T/R
설명
1 Ohms 5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res, 1R, 1W, Thick Film, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE1R0J
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 1 Ohm
Resistor, 1R, 1W, THICK FILM, 2512;
2512 (6432Metric) 2512 RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 1Ohms ±200ppm/C