KOA Speer RK73B1JTTD564J
Res Thick Film 0603 560K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-93.34%
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
560 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-3GEYJ514V
Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603JR-07560KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 560kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-07510KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 510kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-07510KL
Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 511K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 560kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
560 kOhms 5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 T
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 560000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor, SMT, 0603, 560K Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Fil<CA
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 560kOhms ±200ppm/C
Res, 560K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD564J
SMD Resistor 0603 560KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃
Resistor,Thick Film, Chip Size,1608
RS APAC
RESISTOR, 0603, 560K OHM, 5%; Resistance:560kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B