KOA Speer RK73B1JTTD473J
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Newark
element14 APAC
Garrett
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.10%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603JR-0747KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 47kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0747KL
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-1347KL
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Resistor Thick Film 0603 47k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 47kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 47000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RK73B Series 0603 47 KOhm 0.1 W ±5% ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Res, 47K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD473J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 47kOhms ±200ppm/C