KOA Speer RK73B1JTTD273J
Res Thick Film 0603 27K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Newark
3개월간의 트렌드:
+123%
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603JR-0727KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 27kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0727KL
Res Thick Film 0603 27K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-1327KL
Thick Film Resistors - SMD General Purpose Chip Resistor 0603, 27kOhms, 5%, 1/10
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 26.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 26.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 27kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES 27K OHM 5% 1/10W 0603 / 27 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
GENERAL PURPOSE RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 27000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 27K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD273J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 27kOhms ±200ppm/C
SMD Resistor 0603 27KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃