KOA Speer RK73B1JTTD222J
Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Newark
TME
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-34.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
SMD Chip Resistor, 2.2 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
SMD Chip Resistor, 2 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0603JR-072K2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-072K2L
Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-132K2L
Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 2.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0603 2.2k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B Series 0603 2.2 kO ±5 % ±200 ppm/°C Surface Mount Thin Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2200ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2.2kOhms ±200ppm/C
Res, 2K2, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD222J.