KOA Speer RK73B1JTTD181J
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-2.40%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-13180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 169 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 174 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
125mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 180Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RES THICK FILM 180 OHM 1/10W +/-5% 0603 SMD
Res, 180R, 0.125W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD181J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 180ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Chip Resistors, SMD, 1/8watts, 180ohms, 5%
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 180Ohms ±200ppm/C