KOA Speer RK73B1JTTD152J
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Newark
element14 APAC
Garrett
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.55%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
SMD Chip Resistor, 1.5 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 1.6KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-071K5L
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 5% 1.5K 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0603JR-131K5L
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-101K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Resistor Thick Film 0603 1.5k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RES 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 / 1.5 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 1.5Kohms 5% 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.5kOhms ±200ppm/C
Res, 1K5, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD152J.