Yageo Group T350H107K006AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100Uf, Through Hole
IHS
Datasheet14 페이지2년 전
Newark
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+928%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
54,161
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
6 V
6 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6 Ω
1.6 Ω
Leakage Current
4.8 µA
4.8 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Yageo GroupT356H107K006AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount