Yageo Group T350E106K016AT7301
Cap Tant Solid 10uF 16V 10% (5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C T/R
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.14%
Stock
60,165
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
3.2 Ω
3.2 Ω
Leakage Current
1.3 µA
1.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupT356E106K016AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT356E106K020AS
Cap Tant Solid 10uF 20V 10% (5.5 X 10.2mm) Radial 5.08mm 125C Bulk