Yageo Group T140C157K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet13 페이지2년 전
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
Leakage Current
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
8 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupT110D157K015AT
Yageo GroupT110D157K015AS
Yageo GroupM39003/03-0138
Cap Tant Solid 150uF 15V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 125C Bulk
Cap Tant Solid 150uF 6V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
Cap Tant Solid 150uF 15V 20% (8.92 X 19.96mm) Axial 125°C Bulk
설명
TANTALUM CAPACITOR Metal tantalum capacitor 10% 150muF 15V
CAP, TANTALUM, 150UF, 15VDC, AXIAL;
150.uf 15.0V Rohs Compliant: No |Kemet T140C157K015AS