Yageo Group T110D107M020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet26 페이지2년 전
Datasheet1 페이지7년 전
Datasheet26 페이지12년 전
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+350%
Stock
2,523
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupT140C107M020AS
Yageo GroupT110D107K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT212D107K020MS
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (1%FR) 0.6 Ohm 125C Bulk
100UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 VDC +/-10%, 150D SERIES
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 100uF 20volts 10% S case Axial
152D Series 100uF 20V ±10% Axial Hermetically-Sealed Solid-Electrolyte Capacitor
설명
Metal tantalum capacitor 20% 100muF 20V
Tantal Capacitor, 100uF, 20V, 20%
100¦ÌF ¡À20% 20V 600m¦¸ 23.42mm*19.96mm
T110D107M020AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 100UF, 20V, TANT, AXIAL; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 20V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°
Tantalum Capacitor, 100Uf, 20V, 0.6 Ohm, 0.2, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):20V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:0.6Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:8.92Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T110D107M020AT