Yageo Group T110B475M035AT
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 3 Ohm 125C Bulk
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet26 페이지2년 전
Datasheet1 페이지8년 전
Datasheet26 페이지9년 전
_legacy Avnet
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.47%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,798
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3 Ω
3 Ω
Leakage Current
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT110B475J035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
150D Series 4.7 uF ±10 % 35 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Capacitor, Tantalum; 4.7uF; Tantalex; Axial; Case B; +/-10%; 35WVDC; 46V; 1muA; 4% DF
Yageo GroupT110B475K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110A475M010AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
설명
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Tantalum electrolytic capacitor/axial 4.7uF 35VDC
Capacitor Tant, 4.7Uf, 35V, 3 Ohm, 0.2, Axial; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:3Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:4.7Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T110B475M035AT