Yageo Group R60PF2220506AK
Cap Film 0.022uF 630V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105C Automotive Bag
IHS
Datasheet26 페이지2년 전
Farnell
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-46.98%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
19,606
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
Introduction Date2014-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71PF22204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463F222050N0K
Yageo GroupR75LF22204000K
Cap Film 0.022uF 560V PP 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Loose
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
PanasonicECQE6223KF
Cap Film 0.022uF 630V PET 10% (12 X 5.3 X 10.5mm) Radial 10mm 105°C Bulk
설명
Radial FILM CAPACITOR R60 220V 0.022muF ±10% 0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
CAP, 0.022UF, 630V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.022µF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Ter