Yageo Group R60MI3150AA30K
Cap Film 0.15uF 400V PET 10%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105°C Bulk Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet26 페이지2년 전
Electro Sonic
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-20.38%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
64,072
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicECQ-E4154KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.15uF 305VAC PET 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 105C Automotive T/R
Cap Film 0.15uF 400V PET 10% (18 X 6 X 11mm) Radial 15mm 125°C Bulk
PanasonicECQ-E4154JF
CAPACITOR FILM, 0.15UF, 400V, 5%, RAD; Capacitance:0.15µF; Capacitance Tolerance
PanasonicECQ-E4154KFW
ECQ-E(F) FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.728Lx0.197W 18.50mmx5.00mm ±10% 0.15muF 400V
Cap Film 0.15uF 400V PET 5% (18 X 6 X 11mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
설명
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Film Capacitors 400V 0.15 uF 105C 10% 2 Pin LS=15
Radial R60 400V 0.15muF ±10% 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
150nF ¡À10% , 15mm 400V 200V 18mm*5mm*11.1mm
0,15 U 400V |Kemet R60MI3150AA30K
CAP, 0.15UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.15µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:R60 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)