Yageo Group ELG228M063AQ3AA
Cap Aluminum 2200uF 63V 20% (22 X 35mm) 10mm 1700mA 2000 hr 105°C Bulk
IHS
Datasheet24 페이지2년 전
Datasheet33 페이지19년 전
3개월간의 트렌드:
-0.48%
Stock
2,459
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Case/Package
Aluminum
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
151 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.7 A
1.82 A
1.82 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Yageo GroupELH228M063AQ2AA
Cap Aluminum 2200uF 63V 20% (22 X 30mm) 10mm 2300mA 2000 hr 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMH800VNN222MR30T
Cap Aluminum Lytic 2200uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 2050mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH800VSN222MQ35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
PanasonicECA1HM222
Cap Aluminum 2200uF 50V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1JHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1HHG222
Cap Aluminum 2200uF 50V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1470mA 2000h 105C Bulk
설명
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
2.2mF 63V ¡À20% 10mm 2000h 1.7A , 35mm*35mm
ELG228M063AQ3AA, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
2200 63 Vv |Kemet ELG228M063AQ3AA
CAP, 2200µF, 63V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: ELG Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacit; Available until stocks are exhausted