Yageo Group C967U682MYVDBAWL40
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0068uF, Through Hole Mount
Datasheet16 페이지3년 전
Farnell
Master Electronics
Newark
element14 APAC
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
13 mm
13 mm
Introduction Date2013-05-24
관련 부품
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% Tc, 0.0068Uf, Through
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 6800 pF, 20%, Y5V, 400 VAC, Radial Leaded
설명
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0068uF 400VAC/250VAC Y5V 20% (13 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Bulk
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 6800 Pf, 20%, Y5V, 400 Vac, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet C967U682MYVDBAWL40
CAP, 6800PF, 400VAC, 20%, Y5V; Capacitance: 6800pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin