Yageo Group C961U472MZWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet16 페이지3년 전
Datasheet19 페이지12년 전
Datasheet1 페이지9년 전
Datasheet1 페이지10년 전
Datasheet1 페이지8년 전
Datasheet17 페이지9년 전
Master Electronics
Farnell
TME
element14 APAC
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-20
관련 부품
설명
4.7NF 300 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
Cap Ceramic Suppression X1/Y2 0.0047uF 440VAC/300VAC Y5U 20%( 13 X 5mm) Radial Disc 10mm 125C Ammo
Ceramic Suppression Cap, X1/Y2, 4700Pf; Capacitance:4700Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y2; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:300V; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet C961U472MZWDBA7317