Yageo Group C907U102MZWDAA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
element14 APAC
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-41.04%
Stock
11,844
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
Y5U
Y5U
Voltage Rating (DC)
440 V
440 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
Introduction Date2013-05-21
관련 부품
설명
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.001uF 440VAC/300VAC Y5U 20% (7 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo
Radial Disc C900AC SFTY X1-440Y2-300 440VAC 1000pF ±20% Y5U E
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
1000Pfv |Kemet C907U102MZWDAA7317
CAP, 1000PF, 20%; Capacitance: 1000pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature