Yageo Group C440C105M5U5TA7200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 1uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet14 페이지2년 전
JRH Electronics
Newark
Farnell
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.36%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Dipped
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
3.81 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2009-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupC430C105M5U5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 1Uf Z5U 20%