Yageo Group C330C474K5R5TA7303
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet19 페이지2년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.68%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
72,433
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
9.14 mm
9.14 mm
9.14 mm
Introduction Date2008-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC333C474K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.47Uf X7R 10% Ls=5.08Mm
Yageo GroupC315C474K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.47Uf X7R 10% Ls=2.54Mm
RDER Series 4.5 x 3.15 x 5 mm 0.47 uF 50 V ±10% X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount, 1812
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
설명
GoldMax 300Comm X7R CERAMIC CAPACITOR Radial Ceramic Capacitor 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm X7R ±10% 0.47muF
470nF ¡À10% X7R 50V 7.11mm*4.07mm*9.14mm
C330C474K5R5TA7303, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 0.47UF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5.08m